סוגי דלתות כניסה אש ורפפה לבתי עסק

דלתות כניסה אש ורפפה משמשות להגנת אש והגנה מפני עומסי חום כאשר אתם נמצאים בחדרים ללא כיווני אוויר. דלתות אלה נדרשות להתקנה בבתי עסק ובמוסדות אשר התקנים מראים כי עליהם לבצע התקנה שכזו. אם אתם נמנים עם בעלי החזקות על מבנים אשר חייבים בה, במאמר זה תוכלו ללמוד את הנושא מעט מקרוב, ולהכיר סוגי דלתות אש ורפפה אשר עשויות להיות נחוצות לכם. 

דלת להגנה מפני אש ישירה

דלת זו עשויה מחומרים מדכאי בעירה ונועדה לחסום את האש המתפשטת באופן ישיר. מזהים אותה באמצעות החיבור למחזיר דלת. המשמעות: אם דחפתם אותה או משכתם אותה היא לא תעמוד במקומה אלא תיטרק, אל לא תשמיע רעש. במקום זאת, היא תתנדנד סביב פתח הכניסה או היציאה. בראש דלת זו ניצב חלון זכוכית אטום, מבעדו ניתן להשקיף על מה שמתרחש בחוץ בעת השריפה. דלת זו מעוצבת כך שיהיה קל להימלט מהמבנה. היא עשויה חומרים קלי משקל על מנת שלא תנחיל מכות כואבות לאנשים שנסים מהשריפה בזמן אמת בעת שהיא נטרקת.

דלת להגנה מעומסי חום

דלת זו משמשת גם בשגרה וגם בחירום. תפקידה הוא להכניס אוויר למקום שיש בו אוויר דחוס ובשל כך – עומסי חום. המקום הבולט והידוע ביותר בתחום הוא כמובן המחסן של העסק, ובמיוחד מחסן של סופרמרקט ללא חלון או כיוון אוויר אחר. דלת זו מזוהה באמצעות הרפפות שלה: חריצים דמויי תריס המצויים בחלקה התחתון. לעתים ניתן למצוא אותם לכל אורך הדלת או בחלקה העליון. דלתות כניסה אש ורפפה מסוג זה נועדו, אם כן, לקרר את הטמפרטורה בחדר באמצעות אוורור מבחוץ ובכך לאזן אותה ולאפשר שהות ארוכת טווח בחדר. 

תכנון דלתות הגנת אש ורפפה

תכנון הדלתות נעשה באמצעות בחירת צבע, עובי דלת ועיצוב כולל. יש לבחור את מנגנון הפתיחה והסגירה, כנף אחת או דו כנפי. יש לבחור את עיצוב החלון בדלת אש ועיצוב הרפפות בדלת רפפה בהתאמה למבנה עליו אתם מגנים. מומלץ לעבוד עם הדמיית מחשב של חנות דלתות כניסה ופנים, ולבחור ביסודיות את הדוגמה המתאימה ביותר למבנה שלכם ברמה הדקורטיבית.